Aktuality

Objednat se

Aktuality

Upozornění:

V týdnech od 22.7.2024 do 2.8.2024 neprovedeme Interní vyšetření a zátěžové testy z důvodu čerpání dovolené. Prosíme o dřívější zajištění léků !!!

Pohodové svátky vánoční,

v novém roce hlavně zdraví, štěstí a mnoho osobních i sportovních úspěchů. Kolektiv zaměstnanců Sportovní medicíny.

Nově možnost vyšetření v Olomouci

Od 30.9.2022 do konce roku provádíme v pátky vyšetření tělovýchovným lékařem v naší olomoucké pobočce v Aplikačním centru BALUO.

Detail

Světový pohár CMAS 2015

27.2. - 1.3.2015

Plavání s ploutvemi - Světový pohár  CMAS 2015

2.kolo  Maďarsko – Eger  27.2.-1.3.2015

Kolotoč Světového poháru CMAS 2015  v plavání s ploutvemi roztočila v lednu kolumbijská  Cartagena. Ploutvaři Laguny Nový Jičín si museli počkat až na blízký maďarský Eger, kde za účasti světové špičky nastoupili 27.2.-1.3. do bojů o medaile a body do SP 2015.

Desátý ročník soutěže nabývá na popularitě národních representací. 64 týmů ze tří kontinentů, 363 závodníků, včetně  silného Řecka, Egypta, Kolumbie ukázalo své bazénové dovednosti v disciplínách s monoploutvemi  PP (plavání s ploutvemi), RP (rychlostního potápění) i kraulových BF (bifins).

Laguna měla v Egeru svá želízka v ohni v podobě representantů ČR a omlazeného týmu juniorek. Právě bodování juniorského družstva je v očekávání letošního roku. Laguna vylovila z egerské padesátky letošních prvních 12 medailí (2 zlaté -7 stříbrných - 3 bronzové).

Video ze závodů

Tým Laguny Nový Jičín


Tým Laguny Nový Jičín

Světový rekordman a mistr Evropy Jakub Jarolím  triumfoval v  disciplíně 100 BF, kde do posledních metrů bojoval s rekordním časem. Zlato si na svůj účet připsal i  když cílová stěna na rekord byla daleko. Novojičínský závodník nastoupil také na dvojnásobné kraulové trati v níž vyplaval stříbro, stejně jako ve sprintu pod vodou.  Takto nám zhodnotil svůj maďarský vstup do sezóny:

„ Na 50 RP  jsem nastupoval ve velice dobrém rozpoložení a těšil jsem se na závod, byl jsem dobře motivovaný a věřil jsem si na dobrý čas, na posledních 15 metrech jsem však udělal školáckou chybu a podíval se na soupeře ve vedlejší dráze, čímž jsem se rozhodil a on mě předjel. Se 100 BF jsem velice spokojený, zkoušeli jsme nové ploutve, se kterýma jsem 100 metrů ještě nikdy neplaval a vyšlo to celkem dobře, čas byl 42,87  a já vím, co teď zlepšit. Na 200 Bifins už to bylo horší, na posledních 100 metrech, už mi nezbylo moc sil, takže jsem se musel sklonit před ruským borcem, loňským juniorským světovým šampiónem.“  

Druhý sprintér Laguny Martin Mazáč vylovil z egerského bazénu  stříbro na 50 PP, bronz na dvojnásobné hladinové trati a představil se také v nejkratším kraulovém sprintu na stříbrné pozici.  Úvod sprintérské sezóny má v konkurenci světové špičky za sebou, stejně jako další z medailistů reprezentující Nový Jičín, dvojnásobná mistryně světa Klárka Křepelková.  Ta si přivezla zlato ze „své“ mistrovské disciplíny 100 RP s přístrojem, když jako jediná juniorka plavala pod  hranici čtyřiceti vteřin. Na polovičních tratích na hladině 50 PP i pod vodu 50 RP získala stříbrné medaile a připsala si první bodíky do soutěže jednotlivců. Tým juniorek navíc staví na jejich velkých úspěších.

Posledním z party medailistů světového poháru byl Lukáš Fojtík.  Pod vodou na nádech doplaval stříbrný, na stovce s přístrojem (100 RP)  bronzový a bohužel v posledním hladinovém  závodě            ( 50 PP) jej čekala diskvalifikace za přejezd 15 metrové hranice, povolené plavat pod vodou po startu a obrátce. Přišel tak o vzácné body do hodnocení jednotlivců, které se sčítají po celý ročník soutěže.

Také ostatní novojičínští závodníci, z celkem jedenácti nominovaných ploutvařů, zaplavali pěkné osobní rekordy a  klub presentovali při štafetových závodech.

Muži Laguny  Martin Mazáč, Jiří Maňásek a Jakub Jarolím  s juniorem Lukášem Fojtíkem vyplavali bronzovou medaili ve štafetě 4x100 metrů PP (triumfoval vítězný Kyjev s Běloruským Dosaafem) a zlato na 4x50 metrů BF, když Jarolím zahájil svůj první úsek českým rekordem 19,06.

Juniorky nastoupily ve složení Klárka Křepelková,Barbora Svobodová, Vendula Mizerová a Nikola Jakušová. Na medaili  na 4x100 PP těsně nedosáhly (4.místo), stříbrnou placku  si nenechaly ujít v bifinách.

A překvapení soutěže? Talentovaný čtrnáctiletý  Jakub Kovařík, který zaplaval své osobní rekordy na tratích 50 RP, 100 RP a 200 Bifins a 3x skončil mezi juniory na šestém místě. Jakub se stává se nadějí klubu do budoucna…

Všem výše  jmenovaným závodníkům včetně těch, kteří ve štafety neplavali, pro klub bodovali   ( juniorky Karolína Horáková a Simča Hrnčířová) blahopřejeme k výsledkům.

Další kolo Světového poháru CMAS 2015 se koná koncem března ve španělské Barceloně. Zúčastní se ho z finančních důvodů pouze medailisté šampionátů loňského roku, Jakub Jarolím,Martin Mazáč, Klára Křepelková a Ondřej Dofek, kteří se jedou plnit limity pro účast na Mistrovství světa 2015, které hostí na konci července Čína.

Proč navštěvují špičkoví sportovci  Kliniku sportovní medicíny?

Fotbalista, 33 let

Po týdnu, kdy byl slabý, unavený, ale bez teplot odehrál fotbalový zápas, kdy musel ve 20. minutě střídat pro vyčerpání, dušnost, mdloby...