Klinika

Objednat se

Aktuality

Upozornění:

V týdnech od 22.7.2024 do 2.8.2024 neprovedeme Interní vyšetření a zátěžové testy z důvodu čerpání dovolené. Prosíme o dřívější zajištění léků !!!

Pohodové svátky vánoční,

v novém roce hlavně zdraví, štěstí a mnoho osobních i sportovních úspěchů. Kolektiv zaměstnanců Sportovní medicíny.

Nově možnost vyšetření v Olomouci

Od 30.9.2022 do konce roku provádíme v pátky vyšetření tělovýchovným lékařem v naší olomoucké pobočce v Aplikačním centru BALUO.

O nás a našem týmu

Kdo jsme

  •  Moderní zdravotnické zařízení poskytující komplexní služby v oblasti sportovní medicíny

Klinika sportovní medicíny vznikla v roce 2007 za účelem eliminace rizika náhlého úmrtí spojeného se srdečním onemocněním, jak vrozeným, tak získaným během života a to nejen u profesionálních sportovců, ale také u široké veřejnosti. Jistě se každému vybaví náhlá úmrtí mladých trénovaných fotbalistů, či hokejistů během zápasu.
Podstoupením našeho vyšetření můžeme tyto rizika diagnostikovat a následně zajistit jejich efektivní léčbu v jednom ze špičkových kardiocenter na Moravě (Třinec, Ostrava, Olomouc, Brno).

  • Používáme nejmodernější poznatky a vybavení. Naše metody a přístroje jsou srovnatelné se světovou špičkou v tomto oboru

Naše vyšetření neslouží pouze k identifikaci rizik, ale také ke zjištění fyzických předpokladů a následnému doporučení směřujícímu ke zvyšování výkonnosti. Úzce spolupracujeme se specializovanými fitness centry a kondičními trenéry, kteří na základě našich výsledků, navrhnou efektivní tréninkový plán s cílem zlepšit výkonnost.
Vaše zdraví tak bude pod dohledem odborných lékařů a specializovaných trenérů.

  • Na severní a ve střední Moravě jsme jediné takto vybavené pracoviště.

Proč nás navštívit

Proč bych měl navštívit Kliniku sportovní medicíny?

Jsem sportovec, sport mě baví, je součástí mého života i životního stylu. Chci být dobrý, chci se zlepšovat, ale chci být i zdravý. Jsou různé motivace lidí, kteří sportují, ale jedno je spojuje, každý, kdo má sport rád, chce sportovat dlouho, chce si udržet kondici a hlavně chce zůstat zdravý.

Koho rádi přivítáme?

Klinika sportovní medicína je tady pro všechny, kteří chtějí žít a sportovat bez rizika! Přivítáme rádi všechny klienty, amatérské, či profesionální sportovce a také nesportovce u kterých je riziko srdečního onemocnění několikrát vyšší.

Jak můžeme přispět ve sportovní medicíně?

Navazujeme na úspěšnou tradici sportovní medicíny, která v minulosti fungovala především při střediscích vrcholového sportu. Pracují zde odborníci z různých oborů (interna, kardiologie, sportovní lékaři, rehabilitační lékař – fyzioterapeut). Tato skupina odborníku umí nejen přesně určit výkonnost sportovce, ale také kvalitu pohybového aparátu a umí poradit, jak se výrazně zlepšit.

Jak to provádíme?

1. Důkladně vyšetříme pohybový aparát
a doporučíme způsob zlepšování, rehabilitace.

2. Provedeme zátěžové testy
(spiroergometrie na ergometru – bicyklu, nebo na běžeckém páse), ze kterých zjistíme řadu parametrů (VO2 max – maximální spotřeba kyslíku, aerobní práh, anaerobní práh, maximální tepová frekvence, maximální dosažený výkon), ze kterých lze vyčíst nejen aktuální výkonnost sportovce, ale také jeho předpoklady ke zlepšování kondice. Dle těchto parametru umíme vyhodnotit aktuální výkonnost sportovce, ale především můžeme pomoci určit správný způsob kondičního tréninku, který dle výše uvedených parametru muže znamenat pro 2 hráče ve stejném týmu zcela odlišný způsob kondiční přípravy.

3. Provedeme echokardiografické vyšetření srdce,
které slouží k tomu, aby sportovci nebyli ohrožení náhlou smrtí. Doporučené testování je 1X ročně, u sezónních sportovců i častěji (aby si sportovci nebo trenéři mohli ověřit aktuální kondiční stav. Komplexní vyšetření trvá maximálně 2 hodiny a výsledky jsou k dispozici ihned.

Proč navštěvují špičkoví sportovci  Kliniku sportovní medicíny?

Pacient 22 let, atlet, bez potíží

Diagnóza: defekt septa síní
V případě neřešení defektu by došlo postupně k přetížení srdce s vysokým rizikem náhlé smrti...